Test ze znajomości lektury jak wojtek został strażakiem
I oto przypadek sprawia, że Wojtek wynosi z płonącego domu niemowlę i alarmuje straż pożarną .„Jak Wojtek został strażakiem" to krótkie opowiadanie dla dzieci napisane przez Czesława Janczarskiego i powstałe w 1950 r. Jest to ciepła i wesoła historia o siedmioletnim Wojtku - mieszkańcu wsi Kozie Różki, którego największym marzeniem było zostanie strażakiem.Siedmioletni Wojtek marzy, żeby zostać strażakiem, ale dorośli twierdzą, że jest za mały. Test z lektury "w 80 dni dookoła świata" Test ogólnie jest łatwy=) Jak ktoś przeczytał lekturę, to na pewno napisze 100/100 pkt.=)=)=)Klasa Ic ze Szkoły Podstawowej nr 5 wzięła udział w konkursie czytelniczym ze znajomości lektury pt. "Jak Wojtek został strażakiem". (Wojtek) 2. 4 - 6 punktów: Spróbuj przypomnieć sobie jeszcze raz kolejność wydarzeń w książce pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Jednak kiedy Wojtuś była 3 latkiem trafiłam na nią przypadkiem, sięgnęłam ze względu na imię. Układanie zdań o Wojtku z rozsypanki wyrazowej i zdaniowej (edukacja polonistyczna ).Jeśli podoba Ci się jak czytam, łapka w górę! (Burza - błyskawica) 5. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020, Gminna Biblioteka Publiczna w DziemianachSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Spotkanie z lekturą w klasie 1 a - „Jak Wojtek został strażakiem „, „Pamiętnik czarnego Noska." Przeczytaj recenzję Jak Wojtek został strażakiem.

Dołącz do społeczności.Jak Wojtek został STRAŻAKIEM.

To jest moja lektura w podstawówce!Jak Wojtek został strażakiem • pliki użytkownika Aga7675 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Jak Wojtek został strażakiem.doc, 7(1).JPG Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Generator arkuszy ze szlaczkami; Materiały obrazkowe. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.Test z lektury"Jak Wojtek został strażakiem" 1) Wojtek mieszkał : a) we wsi Kozia Wólka b) we wsi Kozie Różki c) we wsi Kozia Bródka 2) Wojtek chciał zostać : a) policjantem b) piłerzem c) strażakiem 3) We wsi : a) była powódź b) wybuchł pożar c) zawalił się dom 4) Wojtek uratował : a) małego Henia b) małą Anię c) małego .Plik Jak Wojtek został strażakiem test.doc na koncie użytkownika tomus220971 • folder LEKTURY- SPRAWDZIANY • Data dodania: 20 lut 2011. tomus220971 / SZKOŁA PODSTAWOWA / LEKTURY- SPRAWDZIANY / Jak Wojtek został strażakiem - test.doc Download:. Test ze znajomości lektury.doc.JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM Lasem, łąką, polem Biegną kręte dróżki. Rozmowa o pracy strażaka na podstawie ilustracji.

Informacje Kolecja.

Kontakt ze mną: [email protected] LEKTURY PILOT I JA - D. Dankowska JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM - D. Dankowska ANARUK chłopiec Z GRENLANDII KAJTKOWE PRZ.„JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM" 1. Jak Wojtek został strażakiem test ze znajomości lektury // Wszystko Dla Szkoły. Może porozmawiasz o treści książki .Test ze znajomości lektury: 1. Wpadki i skandale ze szkoły filmowej, odważne wspomnienia!Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4. Jak to było, jak to się stało - przeczytajcie. 3 - 5 punktów: Postaraj się przeczytać książkę "Jak Wojtek został strażakiem" jeszcze raz! (Małego Henia) 6. Kim chciał zostać? Zawiodą nas one do wsi Kozie Różki. Jak ma na imię bohater lektury? Gdy brałam z bibliotecznej półki tę książeczkę i zobaczyłam okładkę, pomyślałam że podobna do tej z mojego dzieciństwa, a może to ta sama :) Bardzo miło i fajnie czytało nam się o małym Wojtku i straży pożarnej.Dnia 30 kwietnia w bibliotece gościła klasa 1b z wychowawcą panią Jolą Dębską. Gdzie mieszkał Wojtek? - Wojtek marzy by zostać strażakiem., 4. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Powrót na górę strony. Kolorowanki - dzieci 3-4 l. Kolorowanki - dzieci 5-8 l. Jak ma na imię komendant straży?nauczanie zintegrowane, obsługa klawiatury, komputer. Opracowanie tematu: Ewelina Kunach * Kod HTML i skrypty: WR Animacje (gif): .Ustalenie kolejności zdarzeń w lekturze Cz.

Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem?" Na początku zajęć dzieci wypełniły test ze znajomości.

hełm, strażak, Henio, Kozie Różki, wąż itd.- Podziwianie strażaków ze wsi Kozie Różki., 3. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy. I oto przypadek sprawia, że chłopiec wynosi z płonącego domu niemowlę i alarmuje straż pożarną. Nowe wydanie z pięknymi ilustracjami Marianny Sztymy. Wojtek podziwiał strażaków,którzy ratowali ludzi i ich domy i w przyszłości również chciał zostać strażakiem. Kim chciał zostać Wojtek? (Strażakiem) 4. Znasz większość wydarzeń z książki pt. "Jak Wojtek został strażakiem"! W jaki sposób Wojtek zawiadomił strażaków o pożarze .Filed under Do nauki Tagged with Jacek, Jak Wojtek został strażakiem, lektury 1 klasa, Muminki, opracowanie lektury, Pankracek, Szewczyk Dratewka, szkoła podstawowa, Wacek, Wars i Sawa, zadania. "Jak Wojtek został strażakiem" - Czesław Janczarski Głos Błażeja. a) do swojego taty b) do pani nauczycielki c) do komendanta straży 5. Dziecko z lektury tej książeczki .Książka Jak Wojtek został strażakiem autorstwa Janczarski Czesław , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 10,49 zł. Strażak ze mnie prawdziwy! W jakiej wsi mieszka? .Biblia księga nad księgami (scenariusz lekcji języka polskiego w klasie VI) // Wszystko Dla Szkoły.

2010, nr 3, s.

21 : rys. Henryk Sienkiewicz Potop ZIELONKA .Jak Wojtek został bohaterem. 2010, nr 11, s. 9 : tab. Czesław Janczarski Jak Wojtek został strażakiem ZBISŁAWSKA Dorota. Zgłosił się do komendanta Bonifacego i zgłosił chęć bycia strażakiem, ten jednak odmówił mu, gdyż powiedział że Wojtek jest za mały, by zostać .Siedmioletni Wojtek marzy, żeby zostać strażakiem, ale dorośli twierdzą, że jest za mały. JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM "Jak Wojtek został strażakiem" Czesława Janczarskiego to lektura sugerowana dla klasy 1. Aby sprawdzić wiedzę ze znajomości lektur każdy uczeń miał za zadanie zakreślić prawidłową odpowiedź. Dostępne są następujące arkusze do wydruku:O czym opowiada lektura „Jak Wojtek został Strażakiem"? Dzieci w domu przeczytały książkę Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem". - Wezwanie straży pożarnej do pożaru., Lektura ,,Jak Wojtek został strażakiem`` - chronologia zdarzeń .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami. (We wsi Kozie Różki) 3. Ustalenie kolejności zdarzeń na podstawie historyjki obrazkowej. Kogo uratował Wojtek? Co spowodowało wybuch pożaru we wsi? Kolorowe iWe wsi Kozie Różki stała remiza strażacka.Strażakami byli młodzi odważni mężczyżni w dzień czy w nocy ,spieszyli z pomocą.Wszyscy byli dumni ze strażaków,a mały chłopiec ,Wojtek ,marzył żeby zostać strażakiem.Ale komendant straży,kowal Bonifacy,nie przyjął Wojtka do straży uważając ,że jest jeszcze za młody żeby zostać strażakiem.Pewnego razu chłopiec zobaczył .1. Ta wioska od dawna. Do kogo poszedł z prośbą chłopiec, aby mógł zostać strażakiem? Styczeń 9th,. następnie każdy z uczniów otrzymał test z wiedzy o lekturach. - Wyjście dorosłych do pracy w pole., 7. Jak przyjemnie słyszeć w treści własne imię, zwłaszcza gdy tyczy się małego chłopca, stąd już tylko o krok do wyobrażenia sobie siebie w złotym hełmie. Jak miał na imię chłopiec?.Komentarze

Brak komentarzy.