Test z historii z starozytnej grecji
Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Wybierz test z rozdziału Starożytna Grecja lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.HIstoria Starożytnej Grecji to moja pięta Achillesowa c:. Lorenzo. Twój wynik: 9/12 Zdałeś na piątkę! Swoją ojczyznę nazywali Helladą, a siebie Hellenami. Test opracowałam podczas kursu z pomiaru dydaktycznego. Kultura mykeńska została stworzona przez: a) Kreteńczyków b) Karyjczyków c) Achajów d) Dorów 2. Tagi. 24 pytań Historia pipi1. #historia #starozytnosc #starozytna #grecja #+ #liceum. Odpowiedz. Opieramy się na podstawie programowej dla szkoły podstawowej, choć skorzysta z tego również licealista czy jeszcze starszy internauta, a także nauczyciel historii.SZTUKA STAROŻYTNEJ GRECJI Nareszcie dochodzimy do konkretów. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.Historia, Sprawdziany i testy "Starożytna Grecja" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego. Dopiero to zgubiło Leonidasa.Starożytna Grecja, test z historii Test o starożytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogólnokształcącego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa. Rozwiązany test przynieś najpóźniej do końca roku 2012 nauczycielowi historii. #grecja #starozytna #starozytnosc. Matematyka MATeMAtyka ZP MATeMAtyka ZPiR To się liczy! Materiały powiązane z testem: Test: Test wiedzy o starożytnej Grecji I gimnazjumKserkses nie ujrzałby w ogóle Hellady, a następnie nie spalił stolicy Ateńczyków, gdyby pewien mieszkaniec [Grecji} nie przeprowadził armii [perskiej] ścieżką biegnąca przez górę i nie pozwolił im przez to okrążyć Hellenów.

za link do grupy a.

Sprawdź swoją wiedzę! Odpowiedzi A A A A A A A A B B B B B B B B C C C C C C C C D D D D D D D D Test b Antyczna Grecja Test podsumowujący rozdział II 1. Przybyli oni do Grecji w kilku grupach w II tysiącleciu p.n.e. 3.Czym zajmowali się pierwsi mieszkańcy Grecji?Miał ktoś sprawdzian z historii , 1 gimnazjum rozdział II "antyczna Grecja" śladami przeszłości, prosiłabym o link do grupy a :) daje naj. [Reforma] "Starożytna Grecja" Test podsumowujący rozdział II - klucze odpowiedzi Grafiki sprawdzianów na stronie są zamazane w celu zabezpieczenia przed kopiowaniem. Wiedza o społeczeństwie W centrum uwagi ZR. Widać, że lubisz historię lub przychodzi Ci ona z łatwością. Masz przed sobą test z zadaniami dodatkowymi. Z późniejszego okresu - połowy III tysiąclecia p.n.e. - pochodzą ślady małych, ale licznych osad (w Argolidzie, Beocji, Attyce i na Eubei), także kontaktów z wyspami i Kretą.Geograficznie Grecja dzieliła się na Grecję właściwą i Grecję wyspiarsko - azjatycką. Czytaj uważnie tekst i zadania. BS IPlik Test Starożytna Grecja.doc na koncie użytkownika Creazy_Moniczka • folder Starożytność • Data dodania: 11 lis 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W Grecji właściwej początki epoki brązu pozostawiły niewiele śladów archeologicznych.

Dzieła z tego okresu są wałkowane na prawie każdej maturze, trzeba znać je dość dokładnie - od rzeźb,.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania. Grecja właściwa składała się z części północnej, czyli Macedonii, Epiru i Tesalii; środkowej w skład, której wchodziły Eolia, Beocja (Teby) i Attyka oraz części południowej, na którą składały się półwysep Peloponez, Lakonia i Sparta.Sprawdzian nowa era kl 4 w starozytnej grecji 5 dni temu nasza mama czarodziejka test z lektury wczoraj i dzis nowa era klasa 4 w starozytnej grecji test homikuj testy fizyka gimnazjum klasa 1 i 2, fmspanishpromotions.info View topic - Testy 5klasa Podstawowa Z wewnetrzna budowa materii sprawdzian nowa era klasa 1 gimnazjum starozytny rzym test moja historia kl 5 mial ktos klasowke z historii .Plik Test Starożytna Grecja 1.pdf na koncie użytkownika aga.zab2op.pl • folder Starożytność • Data dodania: 7 wrz 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.TEST - HISTORIA KLASA V. Piątoklasisto! Obejrzyj koniecznie, jeżeli piszesz .Centrum Edukacji Szkolnej - firma edukacyjna specjalizująca się w przeprowadzaniu kursów i konkursów dla uczniów szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących.

Rozpocznij test.

Najważniejsze centrum kulturalne to Aleksandria w Egipcie Aleksander założył muzeum, biblioteke i teatry. Sztuka starożytnej Grecji miała wpływ na całą późniejszą sztukę - od starożytnego Rzymu do współczesności. Zagadnienia są tak ułożone, ze nawet uczniowie mający problemy w nauce nie powinni miec kłopotu z ich rozwiązaniem.Test Starożytna Grecja, Rozdział II: Starożytna Grecja podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II. Oryginalne materiały nie posiadają zabezpieczenia - znaku wodnego.Epoka hellenistyczna- polaczenie kultury greckiej z kultura orientalna. Rywalizacja sportowa w starożytnej Grecji I. Najsłynniejsze igrzyska sportowe w starożytnej GrecjiDziedzictwo starożytnej Grecji - testy, ćwiczenia i sprawdziany z historii dla klasy 1 gimnazjum.Sprawdzian z wiedzy o Antycznej Grecji (rozdział II podręcznika Nowej Ery) 1.Jak pierwsi Grecy nazywali siebie i swoją ojczyznę? Inne tryby nauki. 2.Kiedy Helleni przybyli do Grecji? Wpisz w każdą lukę literę przyporządkowaną właściwej informacji. Zablokuj Zgło. Test wiedzy o wyprawach krzyżowych przeciw muzułmanom.63 Pytania ze Starożytnej Grecji, test z historii. Tagi. ;)) aż po rzemiosło (wazy).…Najstarsze dzieje Grecji - wykład Kultura minojska i mykeńska - prezentacja Porównanie cywilizacji minojskiej i mykeńskiej Polecam film : Starożytna Grecja - Jak powstało imperium GrecjiW tym odcinku opowiadam o czterech okresach sztuki Starożytnej Grecji, dokonując ich krótkiej charakterystyki i omawiając najważniejsze dzieła sztuki.

Rozwiązując test zwiększasz swoją szansę na bardzo dobre wyniki na koniec I semestru z przedmiotu.

Lothluin • 2 lata temu • #grecja #historia #mitologia #test .uz d irii aa 4 z 6]NRãDSRGVWDZRZD pri dawniwa Szn i daizn p z Sprawdzian 5 Grupa A 1 Zadanie 1. Jak dobrze znasz mity oraz greckie bóstwa i ile zapamiętałeś z lekcji historii? Inne tryby nauki. STAROŻYTNA GRECJA 1. Sprawdźmy, jak dobrze znasz grecki alfabet! Rozpoznasz litery alfabetu greckiego w 13 sekund? Po jego śmierci imperium się rozpaloTest „Starożytna Grecja" - grupa A, plik: test-starozytna-grecja-grupa-a.doc (application/msword) Zrozumieć przeszłość ZR Załóż konto Zaloguj. Historia Poznać przeszłość ZP Zrozumieć przeszłość ZR. Przedstawiam Państwu test sprawdzający przede wszystki konieczne i podstawowe wiadomości i umiejętności z zakresu starozytnej Grecji w pierwszej klasie gimnazjum. (0-3) Uzupełnij poniższy tekst, tak aby zdania były prawdziwe. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test z historii starożytnej 1 Pojęcie polis oznacza 1 pkt a panstwo miasto b konfederacje miast greckich zawiązywaną w czasie wojny c grecki akt prawny d żadna z powyższych odpowiedzi nie jest prawidłowa 2 Zwyczaj zrzucania upośledzonych dzieci ze wzgórza Tajget w otchłan był praktykowany 1 pkt a w Sparcie b Atenach c Tebach d .Celem tej strony jest dostarczenie prostych, konkretnych, uporządkowanych wiadomości historycznych w formie notatek z lekcji. W przypadku, gdy grono ludzi rządzących w polis było wąskie i ograniczało się do przedstawicieli .Sprawdzian dla klasy 5-tej do II rozdziału zatytułowanego Starożytna Grecja pod podręcznik Nowej Ery "Wczoraj i dziś" Grzegorza Wojciechowskiego. Rzeczpospolita w XVI wieku Starożytna Grecja Starożytny Rzym tablice historyczne testy wiedzy z historii testy z historii testy z historii dla uczniów gimnazjum testy z historii dla .Pepa • 4 dni temu • #alfabet #grecja #test #wiedza ..Komentarze

Brak komentarzy.