Kartkówka ze znajomości lektury w pustyni i w puszczy
W PUSTYNI I W PUSZCZY - pytania (bez odpowiedziChcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Czym była fatamorgana ?. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Pytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" .. Co stało się ze Smainem, jakie mamy o nim ostatnie informacje?. Nie było w powieści Kalego.. nie nazywał Jej.. Dzk to był jedyny quiz który znalazłam o pustyni i w puszczy 😄 .Test z lektury szkolnej W pustyni i w puszczy.. Sprawdź, ile pamiętasz!. W PUSTYNI I W PUSZCZY - czytanie ze zrozumieniem FRAGM.doc.. Magia świec - Wylosuj kolor świecy i poznaj jej znaczenie!. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też .Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I.. Jakiej narodowo ści były dzieci- główni bohaterowie ?. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Test znajomo ści lektury „W pustyni i w puszczy" 1.. Usunąć ten komentarz?. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?.

Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury „ W pustyni i w puszczy" cz II 1.

Serwis zamknięty.. Deszczowe głosowanie!Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test ze znajomości lektury Zaproponowany cykl zajęć ma na celu pokazanie czytelnikom piękna Czarnego Lądu, jego egzotyki i magii.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Staś zabił lwa, później porywaczy.Jakie można zadać pytania na spr.. Oczekiwane odpowiedzi: 1.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Życzę miłego rozwiązywania.. W jakim celu to zrobiono?. • azjatyckim • ameryka ńskim • europejskim • afryka ńskim 2.. Krótki - W pustyni i w puszczy - W pustyni i w puszczy - "W pustyni i w puszczy" ..

z lektury "w pustyni i w puszczy" ?

Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań / Jakie nazwisko miała Nel?. W formie książkowejTest dla klasy V sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Sprawdzian ze znajomości lektury „W pustyni i w pu szczy" H. Sienkiewicza.doc z chomika smhb.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. • Amerykanin i Amerykanka • Polak i Angielka • Portugalczyk i Angielka • Anglik i Polka 3.TESTY I MATERIAŁY W pustyni i w puszczy (sylvia112) • pliki użytkownika nazgull1 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy.jpg, karta odpowiedzi w pustyni.doc .. byleby tylko Nel przestała się smucić.. Podczas wędrówki przez Afrykę ucznio - .. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jako powieść w odcinkach na łamach „Kuriera Warszawskiego".. Opis testu.. Nie było ich w powieści.. 2010-03-09 07:13:34Witaj na stronie Quizz.pl.. 2010-02-25 17:30:43; Jakie są najczęstsze pytania na kartkówce ze znajomości lektury "W pustyni i w puszczy "?. Pytanie 9: Jak Staś wyrwał się z rąk porywaczy?. Co zaproponował Grek Stasiowi w Omdurmanie ?.

... test znajomości lektury.

Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. Pytanie 10: Jak nazywała się Nauczycielka .Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Co uczynił wtedy chłopiec i dlaczego ?. swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. (10 lat póżniej i nie chodzi mi o to, że Nel miała 18 lat, .Test z lektury ,,W Pustyni i w Puszczy" .. Klasa 5 Polski.. Tam też odwiedza ich pan Tarkowski ze Stasiem i tam młodzi państwo Tarkowscy pozostają przez rok.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .W pustyni i w puszczy - opracowanie lektury .. wymieniona zostaje Anglia, do której pan Rawilson z Nel wracają z Afryki.. Czy odgadniemy o której byłeś w kościele ze świ.. Który bohater filmu "Sing" jest Twoją bratnią d.. "Kevin sam w domu" - którą postacią jesteś?. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. 174 KB;Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń..

W pustyni i w puszczy- znajomość lektury (2) Połącz w pary.

Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Audiobook do lektury opium w rosole 2020-04-22 15:50:48; Wyobraź sobie, ze jesteś Marcinem i piszesz list do młodszych kolegów w gimnazjum, w którym przestrzegasz ich przed metodami, jakie stosują wobec nich rusyfikatorzy.wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. To nie zwierzęta.Plik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012 .. dorotkar / LEKTURY / SPRAWDZIANY / W PUSTYNI I W PUSZCZY / W PUSTYNI I W PUSZCZY - pytania.doc .. Po wodę chodzili nocą do Nilu.. 2015-10-24 14:21:56; jakie pytania mogą być na sprawdzianie z lektury w pustyni i w puszczy?. Na jakim kontynencie rozgrywa si ę akcja powie ści?. Przyczyny wojen ze Szwecją w XVII wieku O rety!. Jakie zwierzę zabija Staś ze sztucera?. W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. wg Agadudzik14.. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. Kim .Szczegółowy test z lektury.. Rozwiąż test!Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Jesteś bardziej jak Raquel Murillo czy Alicia Sierra z „Domu z Papieru"?. U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. Lektura szkolna "W pustyni i w puszczy" audiobook - Duration: 55:28.W pustyni i w puszczy - mapa - W pustyni i w puszczy - mapa by Z.. Klasa 6 Historia walki w .• Afryka w powieści W pustyni i w puszczy • Tło historyczne W pustyni i w puszczy • Inni bohaterowie • Charakterystyka Nel Rawlison • Charakterystyka Stasia Tarkowskiego • Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - geneza • W pustyni i w puszczy - plan wydarzeń; Czytaj książkę w serwisie:henryk sienkiewicz ŻyŁ w latach 1846-1916 pisaŁ nowele powieŚci oraz artykuŁy do gazet i czasopism jego najbardziej znane utwory to ogniem i mieczem krzyŻacy oraz quo vadis w 1905 roku otrzymaŁ literackĄ nagrodĘ nobla za swojĄ twÓrczoŚĆ sienkiewicz duŻo podrÓŻowaŁ odwiedziŁ amerykĘ angliĘ feancjĘ wŁochy grecjĘ i .. Dokładniejszy niż streszczenie :) testomaniak.pl.. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. Co na końcu stało się ze Stasiem i Nel?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt