Sprawdzian starożytna grecja liceum
Napisz do nas.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Przedstawiam Państwu test sprawdzający przede wszystki konieczne i podstawowe wiadomości i umiejętności z zakresu starozytnej Grecji w pierwszej klasie gimnazjum.. Umowną datą zamykającą antyk jest rok 476 n.e. - upadek cesarstwa zachodniorzymskiego.. A może tylko powtarzasz przed klasówką?. utworzone przez Adam .Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"SPRAWDZIAN KL.5 - STAROŻYTNA GRECJA imię i nazwisko .. Kultura mykeńska została stworzona przez: a) Kreteńczyków b) Karyjczyków c) Achajów d) Dorów 2.. 2012-01-12 19:58:52; Czy ma ktoś sprawdzian z historii klasa 5 z działu 2 "starożytna grecja" ?. Rywalizacja sportowa w starożytnej Grecji I. Najsłynniejsze igrzyska sportowe w starożytnej Grecji odbywały się w ____.. Napisz w kilku zdaniach, na czym polegało wychowanie spartańskie.Dziedzictwo starożytnej Grecji - testy, ćwiczenia i sprawdziany z historii dla klasy 1 gimnazjum.1.. Uwaga!. Testy, sprawdziany, .. Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.Starożytna Grecja to czas rozkwitu filozofii - narodzin zupełnie nowych idei i systemów wartości.. Zadanie Na mapie konturowej wpisz: a.. W przypadku, gdy grono ludzi rządzących w polis było wąskie i ograniczało się do przedstawicieli rodzin zamożnych, a więc arystokratycznych, a rada miała więcej do powiedzenia od zgromadzenia mówimy o:Historia, Sprawdziany i testy "Starożytna Grecja" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego..

Powodzenia na sprawdzianie.Kartkówka dot.

Temat 1.. Lektury - testy maturalne; Motywy literackie - testy maturalne .. Świat poleis: Świat greckich .Starożytna Grecja; Starożytna Grecja, test z historii Test o starożytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogólnokształcącego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa.. Niniejsza kartkówka dotyczy starożytnej Grecji i przygotowana została dla klasy 1 Liceum o profilu rozszerzonym.. Chcesz poznać swoje miejsce w antycznym świecie?. 291 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Otwórz PDF w nowym oknie.. starożytnej Grecji (do Liceum rozszerzenie) Tło historyczne kartkówki.. Test opracowałam podczas kursu z pomiaru dydaktycznego.STAROŻYTNA GRECJA 1.. Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.ROZDZIAŁ II.. Najstarsze dzieje Grecji: Nanstarsze dzieje Grecji - notatka; Najstarsze dzieje Grecji - wykład ; Kultura minojska i mykeńska - prezentacja ; Porównanie cywilizacji minojskiej i mykeńskiej Polecam film: Starożytna Grecja - Jak powstało imperium Grecji Temat 2.. 2011-11-13 22:11:21Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Wesprzyj kanał : W dzisiejszym odcinku streszczę dla was kolejny rozdział podręcznika..

J.K ...Wyniki dla: starozytna grecja nowa era liceum sprawdzian.

STAROŻYTNA GRECJA .. II.Sprawdziany, testy, kartkówki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,STAROŻYTNA GRECJA Uwaga!. Zgłoś błąd Wyświetleń: 37404.. Sprawdzian klasa 5-ta do działu Starożytna Grecja.. starożytnej Grecji (do Liceum rozszerzenie) .. starożytność | 0 Comments.. Starożytna Grecja drukuj .pri dawniwa Szn i daizn p z Sprawdzian 5 Grupa A 1 Zadanie 1.. Skomentuj.. historia - kitsa - Chomikuj.pl Grecja : Historia .. Antyk to pojęcie odnoszące się do dorobku kulturalnego (literatura, filozofia, sztuka, architektura) starożytnej Grecji i Rzymu.1 gimnazjum, historia podręcznik "Śladami przeszłości" rozdział Starożytna Grecja co dokładnie będzie na sprawdzianie?. NAJSTARSZE DZIEJE GRECJI - NOTATKA _____ 1.. Oryginalne materiały nie posiadają zabezpieczenia - znaku wodnego.Antyk, czyli starożytność to epoka, którą datujemy na czas od końca I tysiąclecia przed naszą erą do około V wieku naszej ery.. Proszę nie rozprowadzać go do sieci!. Warunki naturalne Grecji a) położenie geograficzne - Półwysep Bałkaoski, Morze Egejskie i Kreteoskie b) krainy Grecji: Tesalia, Beocja, Attyka, Messenia, Istm, Achaja, Elida, Arkadia, Lakonia c) wyspy Morza Egejskiego i ŚródziemnegoTest „Starożytna Grecja" - grupa A, klucz odpowiedzi, plik: test-starozytna-grecja-grupa-a-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Zrozumieć przeszłość ZRPrzedstawiamy wpis zrozumieć przeszłość sprawdziany, który ma na celu pomoc w nauce historii.Ten podręcznik jest przeznaczony dla liceum i technikum wydawnictwa Nowa Era..

Sprawdziany i testy z liceum i szkoły średniej Język polski.

J.K 2 lata temu.. Nazwę kontynentu, na którym położona jest Grecja b. Nazwę półwyspu, na którym położona jest GrecjaStarożytna Grecja - jak wiele o niej wiesz?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Profesjonalne materiały z Historii do wykorzystania w szkole, do nauki na sprawdzian lub odpowiedzi przy tablicy.. Tym razem o Starożytnej Grecji.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. 31 pyta .Test Starożytna Grecja, Rozdział II: Starożytna Grecja podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II.. W pliku znajdziesz zrozumieć przeszłość testy oraz odpowiedzi do każdego rozdziału (Pierwsze cywilizacje, Starożytna Grecja, Antyczny Rzym, Wczesne średniowiecze, Europa i Polska w XI-XIV wieku, Schyłek .Starożytna Grecja Dzielimy na trzy okresy Archaiczny od VII w do VI w p n e Klasyczny od VI w do połowy IV w p n e Hellenistyczny od połowy IV.. Wyjaśnił pojęcia (0-3 p): .. Podkreśl dyscypliny sportowe, w jakich konkurowali starożytni Grecy (0-4 p) rzut dyskiem, skok w dal, zapasy, piłka nożna, biegi, rzut oszczepem, kolarstwo, hokej 4.. Wpisz w każdą lukę literę przyporządkowaną właściwej informacji.. (0-3) Uzupełnij poniższy tekst, tak aby zdania były prawdziwe.. Sprawdzian z historii klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja - Wczoraj i dziś .Kartkówka dot..

2018-10-28 14:39:19; Miał ktoś sprawdzian z historii z działu starożytna grecja?

Pilne!. Udostępnij.. sciaga.pl menu.. Ostatecznie nie wykorzystałem jej podczas lekcji, ale posłużyłem się częścią zadań na sprawdzian z tego działu.Plik Test Starożytna Grecja 1.pdf na koncie użytkownika aga.zab2op.pl • folder Starożytność • Data dodania: 7 wrz 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Sprawdziany i testy pokrywające materiał szkoły podstawowej i liceum.. Plik jest tylko to użytku wewnętrznego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt