Test ze znajomości lektury siłaczka
Test Siłaczka, Siłaczka podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Od ilu lat Obarecki mieszkał w Obrzydłówku ?. To nazwa pełna szacunku dla tej szlachetnej postaci.Odpowiesz na pytania dotyczące "Siłaczki"?. Podobne quizy .Siłaczka to jedna z najpopularniejszych nowel autorstwa Stefana Żeromskiego.. O Autorze lektury-szkolne.Przedstawiamy streszczenie noweli Stefana Żeromskiego pt. Siłaczka.. Serwis zamknięty.. test z lektury siłaczka, test z siłaczki .Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - test wiedzy.. Akcja utworu rozgrywa się w niewielkim miasteczku o specyficznej nazwie - Obrzydłówek.Wydarzenia dzieją się również we wsi, w której pracowała bohaterka noweli - Stanisława Bozowska.. Czas akcji to z kolei koniec XIX stulecia.Super lektura.. Nawet wybito mu szybę kamieniem.. Dziś skończyłam i dziś sylwester.Katarynka - test wiedzy.. Żeromski .Zobacz 5 odpowiedzi na pytanie: Jakie mieliście na teście pytania z lektury ,,Siłaczka"Jeżeli sprawdzian z tej lektury jest tuż, tuż lepiej sprawdź stan swojej wiedzy na jej temat przechodząc ten quiz.. U góry znajdziesz quiz Siłaczka - Stefan Żeromski.Siłaczka - Stefan Żeromski - przetestuj swoją wiedzę.. zwaliłam na 5 pytaniu.. Postanowił zostać konformistą i po prostu dostosować się do zaistniałej sytuacji..

"Latarnik" - test znajomości lektury.

a) Danuta Wawiłow b) Joanna Białobrzeska c) Mira Jaworczakowa 2.. Jak miała na imię nowa koleżanka w klasie Kasi?. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Przed omawianiem lektury pt. "Zaczarowana zagroda" w klasie drugiej postanowiłam sprawdzić, na ile dzieci zapamiętały i zrozumiały treść książki.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Plik KAROLCIA TEST.doc na koncie użytkownika zinco • folder Karty pracy do lektury, sprawdzian • Data dodania: 4 mar 2013 .. Podobne działy.. Rzecz o tym, jak jedna odważna kobieta rzuciła wyzwanie okolicznościom.. Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.„Siłaczka" - sprawdzian ze znajomo ci lektury (prawda/fałsz) rz. I 1.. Tendencyjność opowiadania polega na tym, że pisarz w oparciu o pozytywistyczne ideały przedstawił losy tych ludzi, którzy zamierzali wprowadzić je w życie.. Test z lektury "w 80 dni dookoła świata" Test ogólnie jest łatwy=) Jak ktoś przeczytał lekturę, to na pewno napisze 100/100 pkt.=)=)=)Siłaczka - streszczenie, Siłaczka Stefan Żeromski - streszczenie, opracowanie.. W związku z tym, przygotowałam krótki test z pytaniami dotyczącymi przerabianej lektury.Test ze znajomości lektury pt: „Oto jest Kasia" Podkreśl właściwą odpowiedź..

Widget ... "Siłaczka" - test znajomości lektury.

Jednocześnie informujemy że zmiana ustawień przeglądarki może spowodować ograniczenie korzystania ze strony Chomikuj.pl.Siłaczka - opracowanie, Siłaczka Stefan Żeromski - streszczenie, opracowanie.. Czas i miejsce akcji Siłaczki Utwór Siłaczka jest dziełem współczesnym Stefanowi Żeromskiemu.. Test Siłaczka - podręcznik Lektury Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Test znajomości lektury pt. Siłaczka Stefana Żeromskiego Zawiera 15 pytań.. Ale kanclisćie dał kase na piecyk.. Doktor przyjechał do wsi pełen zapału do pracy, gotów walczyć z oszukiwaniem chorych, chciał nieść pomoc wśród najniższych warstw.GATUNEK: Siłaczkę można zakwalifikować do opowiadań tendencyjnych.. Szkoła podstawowa.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Tag: test z lektury siłaczka Siłaczka - streszczenie lektury.. Bohaterowie nie widz si przez kilka lat.. Streszczenie Autorem utworu jest Stefan Żeromski.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .. "Siłaczka" - test znajomości lektury.. Sprawdzian.. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test ze znajomości lektury Makbet Williama Szekspira Zawiera 26 pytań..

Stefan Żeromski, "Siłaczka" - test z lektury.

Wymień przynajmniej trzy osoby, z którymi Paweł Obarecki grywał w .Witaj na stronie Quizz.pl.. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.. Doktor Paweł Obarecki, główna postać noweli, oddaje się rozmyślaniom, które są komentowane przez narratora.Test z lektury szkolnej pt. ,, Kamizelka'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraMowiono ze nie ma odpowiedniego wykształcenia.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Siłaczka.. Bohaterów jest dwoje.. Uwaga!. Szukaj.. Opowiada historię lekarza, Pawła Obareckiego, który pracuje w małej wsi, Obrzydłówku.. 6.Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. „Siłaczka" to powie .. Stasia zmarła na tyfus.. No ale dobrze mi poszło.. Pierwsze miejsce przynależy Stasi Bozowskiej - nie tylko ze względu na to, że jest bohaterką pozytywną, ale głównie dlatego, że to ją zamieścił w tytule i nazwał „siłaczką" Stefan Żeromski.. Otwórz PDF w nowym oknie.. Nowela ukazuje wyjątkowy wzorzec osobowy na przykładzie Pawła Obareckiego.. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Miejsce akcji utworu eromskiego nie zmienia si .. Gdzie w czasie studiów w Warszawie Paweł Obarecki spotykał Stasię Bozowską ?.

Henryk Sienkiewicz, "Latarnik" - test z lektury.

Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Zapał Pawła Obareckiego został zgaszony.. #stefanzeromski #zeromski #silaczka #lekturyszkolne #lektura #streszczenie.Język polski, Sprawdziany i testy "Siłaczka" - sprawdzian ze znajomości lektury.. Autor opisał dwa podstawowe wątki: Obareckiego i Bozowskiej, ich historie są ze sobą związane.. Test z lektury: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Z jakiej uroczystości wrócił doktor, kiedy poznajemy go na początku opowiadania ?. W koncu mężczyzna skapitulował i porzucił swoje ideały.. Obarecki nie utrzymywał adnych kontaktów z mieszka cami Obrzydłówka.. Akcja opowiadania (noweli) „Siłaczka" Stefana Żeromskiego rozgrywa się na polskiej prowincji, znajdującej się pod panowaniem rosyjskim.. Został wydany w 1895 roku i zajmował się sprawami aktualnymi w latach osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. a tak wogule to na wesołych świąt już za późno więc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.. Jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju?. Testy \ Lektury szkolne \ Siłaczka; Siłaczka, test z lekturyKto jest głównym bohaterem Siłaczki?. Więcej testów z lektur.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Rozpocznij test.. Siłaczka - streszczenie, plan wydarzeń.. Świetna lektura.. Zgłoś błąd Wyświetleń: 17667.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Streszczenie.. 1 rozdzial na 1 dzień, bo nie lubię czytać..Komentarze

Brak komentarzy.