Antygona sprawdzian i odpowiedzi

antygona sprawdzian i odpowiedzi.pdf

Warto zwrócić uwagę, że odpowiedź Sofoklesa jest głosem osoby pobożnej.Edyp i Antygona.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.. Odważna i bezkompromisowa, za .Sprawdzian znajomości treści lektury „ANTYGONA" Sofoklesa.. Miał z nią czworo dzieci: Polinejkesa, Eteoklesa, Antygonę i Ismenę.. test > Antygona.. Język .Pogrążył mury, bo z tyłu nawałem Runął na smoka⁸ Ares z wo ny szałem.. Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Udostępnij.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. STREFA NAUCZYCIELA - Strefa dydaktyczna Klasycznie : Czy sprawdzanie wiedzy naszych uczniów ma sens?Streszczenie szczegółowe Prologos.. a) siostra, b) narzeczony, c) nie było takiej osoby.. ODPOWIEDZI: Ad.. Napisz do nas.. Język polski - Antygona i Król Edyp.. 1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. 26 pytań Lektury szkolne ArO.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. I czy człowiek może wydawać zakazy niezgodne z tym pierwszym.. stich 3 lata temu.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona..

Potrzeba odpowiedzi na pytania .

Gotowe testy układane przez nauczycieli.. Materiały powiązane z testem: Test: Pan Tadeusz - test .Serwis zamknięty.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Rozpocznij test.. 2537 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. a) Antygona, b) Ismena, c) Eurydyka.. Greckie tragedie [TESTY, KLUCZE ODPOWIEDZI] Katarzyna Sklepik 11.01.2017Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Tagi.. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy).. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.. 1 Antygona pogrzebała ciało swojego brata Polinejkesa, który zginął w walce o władzę z drugim bratem Eteoklesem.. Kto zabronił pochówku Polinejka?. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy.. Przerwij test.. 2537 Obserwuj autora Zobacz profil .Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018Matura 2017.. Sprawdziany teraz polski dostepne sa juz na stronie, znajdziesz rowniez sprawdziany z przyrody klasa 5 oraz sprawdziany z historii klasa 4 , biologia klasa 5 sprawdziany sa trudne ale dzieki naszej stronie .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania..

#antygona #sofokles #lektura #szkolna.

sciaga.pl menu.. Korzystaj z bazy 24 000 gotowych zadań, aby stworzyć pracę klasową dla swoich uczniów.. Warto zwrócić uwagę, że odpowiedź Sofoklesa jest głosem osoby pobożnej.Przygotowanie do sprawdziany z lektury Sofoklesa Antygona Kim był Sofokles Opisz w skrócie Scharakteryzuj krótko Antygonę Scharakteryzuj krótko.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. Wybierz przedmiot .. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Pytanie 1 /10.. 4.a) zapowiedział nieszczęście b) przyznał mu rację c) żadna z odpowiedzi l- ba punktów ocena data sprawdzenia Antygona ( sprawdzian z treści)Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Antygona - tytułowa bohaterka, córka narodzona z kazirodczego związku króla Edypa z Jokastą, która była jego matką (czego Edyp nie był świadomy - o ujawnieniu zbrodni Edypa - ojcobójstwa i kazirodztwa mówi inna tragedia Sofoklesa Król Edyp).. Kto zamierzał pogrzebać Polinejka?. Polinejkesa Kreon uznał za zdrajcę i zabronił grzebania jego zwłok.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii..

Wchodzi chór.Wygeneruj sprawdzian z matematyki, fizyki lub chemii!

I czy człowiek może wydawać zakazy niezgodne z tym pierwszym.. Bo Zeus nie cierpi dumnych głów, A widząc ich wyniosły lot I złota chrzęst, i pychę słów,Edukacja, konkursy polonistyczne, konkursy matematyczne.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.. profil Temat.. Kto zdecydował się pomóc dziewczynie w dokonaniu pochówku zmarłego?. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.Sprawdziany, testy, kartkówki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,Konflikt tragiczny w „Antygonie" - problem władzy Konflikt tragiczny w Antygonie opiera się na problemie: które prawo jest ważniejsze, naturalne (boskie) czy umowne (ludzkie)?. Bo nie ma cierpień i nie ma ohydy, Nie ma niesławy i hańby, które by Nas pośród nieszczęść pasma nie dotknęły.. Inne tryby nauki.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi..

Serwis automatycznie przygotuje klucz odpowiedzi oraz schemat oceniania.

Czyś zasłyszała?Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI „ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011.. Ares był bogiem wojny.Lektury Antygona / Antygona.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Klasa 4 Sprawdziany, testy, klucze odpowiedzi, kartkówki Klasa 5 Sprawdziany, testy, klucze odpowiedzi, kartkówki Klasa 6 Sprawdziany, testy, klucze odpowiedzi .Konflikt tragiczny w Antygonie opiera się na problemie: które prawo jest ważniejsze, naturalne (boskie) czy umowne (ludzkie)?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Wymień najważniejszych bohaterów Antygony.. Skomentuj.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test z lektur „Król Edyp" i „Antygona"!. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.Sprawdziany podsumowujące i odpowiedzi do klasy 4, klasy 5, klasy 6, klasy 7 oraz klasy 8.. Wyszło na jaw, że są one rezultatem postępowania Edypa, który faktycznie wówczas na drodze z Koryntu do Teb zabił Lajosa, swojego ojca i poślubił własną matkę Jokastę.„Antygona" to antyczna tragedia grecka, autorstwa Sofoklesa.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Czy ty nie widzisz, że z klęsk Edypowych śadnej za życia los nam nie oszczędza?. W pewnym momencie, gdy rządził Tebami, bogowie zesłali na miasto zarazy i klęski..Komentarze

Brak komentarzy.