Sprawdzian balladyna odpowiedzi
4.Kto wygrał tą.Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z „Balladyną" Juliusza Słowackiego wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.. .Witaj na stronie Quizz.pl.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Quiz w Poczekalni.. Co wiesz o autorze Balladyny?. Jaka lektura będzie na Twojej maturze?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Czy znasz lekturę " Balladyna „ .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.„BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Panel sterowania dotyczy wyłącznie autora testu.Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury.. Wykonana na scenie po raz pierwszy w 1862.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.. Sprawdzian nr 2.. Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. 12 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #lektura .. Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?.

... Zobacz podobne quizy: #balladyna #ksiazki #test .

Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlatego podaję krótkie odpowiedzi.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Czy uda Ci się opisać flagę danego państwa za p.. Test wiedzy z zaklęć!. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. Wyślij zgłoszenie Poland_Girl.. Streszczenie przyda się przed kartkówką czy .Wpisz swój adres e-mail Zapisz się już dziś!. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Jak Balladyna potraktowała matkę podczas zamkowej uczty?. Gdzie odbywa sie akcja ?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera"Balladyna" - sprawdzian znajomości lektury.. Zbliża się do niej mąż i dowódca straży Fon Kostryn.. Odpowiedzi: 1.Gopło 2.Pustelnik był tak naprawdę Popielem III, ale jego brat Popiel IV odebrał mu władzę..

W teście Balladyna znajdziesz ...Balladyna - pytania i odpowiedzi.

W jakim celu Goplana wysłała .. AKT I SCENA 1 Rozmowa pana zamku Kirkora z Pustelnikiem w chacie nieopodal jeziora Gopło.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Pytania zawarte w teście.. Rozwiąż test.. Dlaczego Balladyna nosiła .BALLADYNA, córka ALINA, córka FILON, pasterz GRABIEC, syn zakrystiana FON KOSTRYN, naczelnik stra Ŝy zamku Kirkora GRALON, rycerz Kirkora KANCLERZ WAWEL, dziejopis PA Ź POSEŁ ZE STOLICY GNEZNA OSKAR śYCIEL S ĄDOWY LEKARZ KORONNY Pany, rycerze, słu Ŝba zamkowa, wie śniacy, dzieci OSOBY FANTASTYCZNE GOPLANA nimfa, królowa Gopła Hrabia zamierza opuścić młodą żonę na kilka dni, by przywrócić tron Popielowi III.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Jak Balladyna tłumaczyła nieobecność siostry.. Co wstrząsało poetą w 1827?. Wybierz odpowiedź A albo B i jej uzasadnienie 1., 2. albo 3.Plik zawiera kartę pracy utrwalającą znajiomość lektury obowiązkowejPlik zawiera kartę pracy utrwalającą znajiomość lektury obowiązkowej.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Głównym powodem przybycia Kirkora była jego niepewność co do wyboru przyszłej małżonki.Balladyna 3..

Rozwiąż test!Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.

Zmierz się z testem wiedzy o tragedii w pięciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasińskiemu.. Od czego powstalo to imie ?. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. W kim kocha się Goplana.. Jakiej narodowości są księżniczki Disneya?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Wiem, że mogę tę zgodę wycofać w każdym czasie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania moich danych osobowych przed jej wycofaniem.Sprawdzian z treści lektury "Balladyna" Sprawdzian z "Balladyny" Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami 1.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Plik Balladyna test grupy AB.rtf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Balladyna • Data dodania: 30 paź 2011. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejBalladyna przechadza się po zamku Kirkora i postanawia korzystać z bogactwa, które stało się jej udziałem..

Juliusz Słowacki „Balladyna"Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.

Kim z "Szatana z .Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatnego e-book'a - "Techniki skutecznego uczenia się", zapisz się na newsletterBalladyna-sprawdzian.. To Juliusz Słowacki (1809-1849) przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.. z matka i mlodsza siostra.. Balladyna zostaje sama w zamku, nękana wyrzutami sumienia.Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Balladyna - dramat Juliusza Słowackiego, napisany w Genewie w 1834 roku, a wydanej w Paryżu w roku 1839.. - Harry PotterPytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. Pustelnik został powieszony.. Stwórz swoją książkę!. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. 3.Matka Aliny i Balladyny 4.Rozgrywkę wygrała Balladyna, ponieważ zabiła swoją siostrę Alinę.. Inne tryby testu.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Alicja Guziel 1.. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..Komentarze

Brak komentarzy.