Sprawdziany z pustyni i w puszczy

sprawdziany z pustyni i w puszczy.pdf

Wypełniając test wiedzy, nauczysz się nowych wiadomości na temat tej lektury i rozwiążesz test aby dostać szustkę.. Quiz w Poczekalni.. • azjatyckim • ameryka ńskim • europejskim • afryka ńskim 2.. Zgadywanki Zdrapka Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz.. Wyszukaj streszczenia.. Serwis zamknięty.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jakoLudzie powiada ą, że w te okropne bitwie, w które poległ enerał Hicks, Smain dowodził artylerią Mahdiego i on to podobno nauczył mahdystów obchodzić się z armatami, czego przedtem, ako dzicy ludzie, wcale nie umieli.. Mirusinda 3 lata temu.. Kto odnalazł i uratował Stasia i Nel na pustyni (ostatni etap .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraWitaj na stronie Quizz.pl.. Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Czuje się rozżalony, wszystko, co zrobił, zrobił dla niej..

U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy.

Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. „W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. W jaki sposób dzieciom pomogło spotkanie z geografem Linde?. Rozwiąż test!HENRYK SIENKIEWICZ: „W PUSTYNI I W PUSZCZY' 1.. ''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. • Amerykanin i Amerykanka • Polak i Angielka • Portugalczyk i Angielka • Anglik i Polka 3.TESTY I MATERIAŁY W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy • pliki użytkownika megi122 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy.jpg, KRÓTKI SPRAWDZIAN Z TEREŚCI w pustyni i w puszczy.docChcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?.

2.Test z lektury szkolnej W pustyni i w puszczy.

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika .Witaj na stronie Quizz.pl.. CXVI Cośrodowy quiz wiedzy; Jeśli nigdy nie wpisywałeś się do pamiętnika, nie rozwiążesz tego quizu.W pustyni i w puszczy (1973) PL. HQDVDRip.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .Streszczenie "W pustyni i w puszczy" drukuj.. Wyślij zgłoszenie.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Na jakim kontynencie rozgrywa si ę akcja powie ści?. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. AC3-ELiTE Historia dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison.. Skomentuj.. Przestraszyły je hieny ciągnące do trupów.. poleca 81 % .. Rozdział 22 Staś, Nel, Mea i Kali szykują się do pierwszego noclegu w puszczy.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Sprawdź swoją wiedzę z lektury!. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Nie było w powieści Kalego.. 47 .Co Kali dostał w nagrodę za to, że poszedł w nocy szukać Saby, który pobiegł w ślad za postrzelonym bawołem?. paciorki|naszyjnik z paciorkówZgłoś błąd; Jak nazywała się zagroda z cierni, ktora miała chronić przed napadem drapieżników?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. ZAMKNIJ X. Streszczenia.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. Życzę miłego rozwiązywania.. Staś uświadamia sobie, że budzi lęk w Nel.. Strona główna;Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki.Opis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy", Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury..

Skąd porywacze, idąc przez pustynię, brali żywność i wodę?

Jakie miejsce nazwano Krakowem?. Na stronie używamy cookies.. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Wracają konie Gebhara i Chamisa.. nie nazywał Jej.. Opis testu.. Ale Smainowi chodzi teraz o to, by wydostać z Egiptu żonę i dzieci, toteż gdy Fatma, która widocznie z góryJęzyk polski, Sprawdziany i testy Kartkówka z lektury W pustyni i w puszczy.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I. Rozwiąż test!Dajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy.. Jakiej narodowo ści były dzieci- główni bohaterowie ?. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.. Szukaj.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Plik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. Inne tryby testu.. Sprawdź, ile pamiętasz!. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSzczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Udostępnij.. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.. Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. Rozwiąż test..Komentarze

Brak komentarzy.